Pár évvel ezelőtt a hivatalos hozzátáplálási táblázatban bevezették a háztartási kekszet, már 6 hónapos kortól. Ezen nagyon meglepődtem, hiszen a háztartási keksz összetevői (búzaliszt, cukor, növényi olaj, glükóz szirup, térfogatnövelő szerek, só, aromák, lisztkezelőszer) a legjobb indulattal sem nevezhetőek bababarátnak (szerintem felnőttbarátnak sem…). Egyszer valahol rá is kérdeztem, hogy ezt komolyan gondolták-e, és azt a választ kaptam, hogy mivel a legújabb kutatások szerint a glutén korai adásával csökken a glutén-intolerancia esélye, javasolják a glutén bevezetését minél előbb. De mivel a glutén fogalmát kevesebben ismerik, a háztartási kekszről pedig már mindenki hallott, ezért inkább azt írták bele a táblázatba… No comment.
Azt is megtudtam, hogy azért is hozták előrébb a glutén bevezetésének időpontját, mert 4-6 hónapos korban még többen szoptatnak, és igazából az anyatej adja az allergia elleni védelmet. Mivel én jóval tovább szoptattam, nem siettem el, szerintem mind a lányaim, mind a fiam bőven elmúltak 9-10 hónaposak, mielőtt először glutént láttak (azóta se sokszor, de ez már egy másik téma).
Kerestem tehát babakeksz-recepteket, és az internet tele volt ezzel a recepttel. Kicsit átalakítottam, búzaliszt helyett zablisztet, vagy barnarizs lisztet tettem bele, és elkészítettem nagyobbaknak való változatban is csokidarabokkal :).
Nagyon könnyű, gyors, és még finom is. Ráadásul tudjuk, hogy miből készült, szemben a boltokban kapható babakekszekkel, az áráról nem is beszélve.
Fontos tudni, hogy csak akkor lesz gluténmentes, ha a zabliszt garantáltan nem érintkezett gluténnel a feldolgozás során!
Öszzetevők:
250 g zabliszt / barnarizs liszt
2 db alma
2 ek olívaolaj
Elkészítés:
- Lereszeljük az almákat, összekeverjük a liszttel és az olajjal
- Kis gömböket gyúrunk, amiket szétlapítva tepsire rakunk. (akár ki is nyújthatjuk a tésztát és szaggathatunk formákat)
- 180 fokra előmelegített sütőben kb 20 percig sütjük.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: